Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Merhablar,böyle güzel bir site kuran siz değerli hocalarımıza çok çok teşekkür ederim.sizden bir ricam olacak ünlü sporcuların spor programlarını koymuşsunuz güzel fakat sizlerden isteğim bireysel yapabileceğimiz süper set,birleşik set,triset,5,10,20 vb.gibi programlarda koyarsanız bizler için çok iyi olacak şimdiden çok teşekkür ederim.bu sitenin kurulmasında emeği geçen tüm hocalarıma sonsuz teşekkürler.
2
Vücut Geliştirme İpuçları / Ynt: Six Pack(Baklava) İstiyorsanız
« Son İleti Gönderen: harunsefaJ Kasım 27, 2016, 12:53:41 ÖÖ »
Peki bu yöntemlerle göbekteki fazla yağlardan kurtulunur mu ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Göbekdeki fazla yaglar mutfak ve cardio antremanlari ile alakalidir. Insilun salgilamani saglayacak seker cikolata nisasta gibi gidalardan uzak durarak ve hit cardio antremanlari ile gobek yaglarindan kurtulabilirsin.


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
3
Güldüren Kareler / Ynt: evde oturarak karın kası nasıl yapılır?
« Son İleti Gönderen: adarcetinbass Şubat 03, 2016, 08:06:40 ÖS »
iyiymiş
4
Protein Tozları / Ynt: proteın tozunun zararını goren varmı
« Son İleti Gönderen: adarcetinbass Şubat 03, 2016, 08:05:16 ÖS »
Dürüstlük ile alakası yok kardeşim.  Zarar gören zaten yazar .
5
Programlar Genel / Ynt: sadece dambılla vucud gelısırmı ıllakı spor salonu sartmı
« Son İleti Gönderen: adarcetinbass Şubat 03, 2016, 07:57:12 ÖS »
Evet yeterlidir ama uzun bar ve ayarlanabilir bir sehpa da şart
6
Vücut Geliştirme İpuçları / Ynt: Six Pack(Baklava) İstiyorsanız
« Son İleti Gönderen: bilalcicek Ocak 21, 2016, 11:27:32 ÖÖ »
Peki bu yöntemlerle göbekteki fazla yağlardan kurtulunur mu ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
7
Evde Vücut Geliştirme / Ynt: evde calısmak salonda calısmak
« Son İleti Gönderen: John Mart 03, 2015, 12:45:45 ÖS »
Evet Ev ve Salon arasındaki farkın bukadar net olabileceğini düşünemiyordum. açıkçası bu yazılanları okuduktan sonra, salona gitmeye karar verdim.  8)
8
Evde Vücut Geliştirme / Ynt: evde calısmak salonda calısmak
« Son İleti Gönderen: ucgenadmin Şubat 25, 2015, 12:05:40 ÖÖ »
harika bir değerlendirme olmuş. çok teşekkürler.
9
Evde Vücut Geliştirme / Ynt: evde calısmak salonda calısmak
« Son İleti Gönderen: trozaslh Şubat 03, 2015, 10:22:12 ÖÖ »
Ben hem evde hem de salonda çalıştım. Kendime göre ikisi arasındaki farkları şöyle sıralayabilirim;

1. Evde kısıtlı dambıl ve plaka ile çalışıyorsanız bir hareketten diğerine geçerken kendinizi sürekli ağırlık ekle/çıkar çabası içinde buluyorsunuz. Çalışmanızı ne kadar çeşitlendirmeye çalışırsanız plakalarla, barlarla,ağırlıklarla o kadar çok boğuştuğunuzu fark ediyorsunuz. Hareketlerin sırasını bozma ihtimaliniz de var. Bench çalıştıktan sonra ''çok fazla ekle çıkarmayla uğraşmayayım, yoruldum da zaten, hazır barda ağırlıklar takılıyken triceps çalışayım sonra ağırlıkları bardan çıkarıp flying dambıl yaparım'' veya bench press yerine ''dambılla bench çalışayım ordan flying dambıla geçerim''gibi anlamsız bir mantık gelişmeye başlıyor. Böyle bir durum da gelişiminizi ne kadar olumlu etkiler? Geniş bir bar ve ağırlık çeşidi yapmanın da ciddi bir maliyeti olacaktır.

2. Başlangıç seviyesinden orta ve ileri seviyeye geçtikçe daha ağır plakalara olan ihtiyaç artıyor. Bu da vücut gelişimi için gereken bütçenin artmasına neden oluyor. Orta ve ileri seviyeye geçerken sırt ve kanat gibi büyük kas gruplarını çalıştıracak enseye çekiş, enseden itiş, kürek gibi hareket imkanları azalacaktır. Üzerinde çok fazla ağırlık bulunan bir barı yerden kucağa, kucaktan enseye ve ordan yukarı derken enerjinizin çok fazla tükendiğini farkediyorsunuz. Hareketleri doğru ağırlıkta ve takrarda yapmak için ve çok ağır bir barı yerden kaldırarak bel sakatlığının önüne geçmek için mutlaka bir makinaya veya uygun yükseklikte sehpalara ihtiyaç duyacaksınız. Bu da hem bütçe hem de çalıştığınız yerin genişliği açısından sıkıntı yaratmaya başlıyacaktır. 

3. Evde çalışmak bir miktar tembelliğe yol açıyor, hareketler ağırlaştıkça ve zorlaştıkça dinlenme sürelerini uzatmaya, motivasyon kaybı yaşamaya başlıyorsunuz. Bu da gelişim sürelerini uzatıyor. Salonda ise ''Hocam kaç setin kaldı'' şeklinde bir cümle duyunca yayılma imkanınız kalmıyor. Etrafınızda ağırlık veya sehpa için sıra bekleyen muhtemel kişi 45-60 sn dinlenip o seti bitirmeniz için yeterli bir itici güç olacaktır.

4. Evde ağırlık çalışmak ev düzeni açısından da sıkıntı yaratıyor. Evde yaşadığınız başka kişiler varsa özellikle kız arkadaşınız, eşiniz veya anneniz  bu düzensizlikten, dağınıklıktan, etrafa yayılmış dambıl ve plakalardan zamanla şikayet edip sizin motivasyonunuzu olumsuz etkileyebilir. Evi temizleyecek kişilerin o ağırlıkları ordan oraya taşıyıp temizliği yapmalarını beklemeyin.Mutlaka temizliğini, düzenini sizin sağlayacağınız ayrı bir oda tahsis etmenizde  fayda var.

5. Evde tek başınıza çalışırken sakatlanma riskini tek başınıza alıyorsunuz demektir. Evde çalışırken sakatlanma durumunda olabilecekleri tekrar gözden geçirmenizi öneririm.

6. Evde çalışmanın avantajı; özellikle kış aylarında çalışma temposu artığında kötü hava koşullarında salona ulaşmak için çaba harcamanıza gerek yok. 

Benim yorumum başlangıç seviyesini evde geçirebilirsiniz. Orta seviyeye geçince  aylık 80-100 tl civarında maliyeti olan bir salona üye olmanızda fayda var. Bu salonu seçerken de yeterli bench masası, dambıl ve plaka çeşitliliği olan salonları seçmenizi öneririm. Merdiven altı veya üstü salon olması çok önemli değil. Önemli olan  sıra beklemeden, teriniz soğumadan bir hareketten diğerine rahatça geçebileceğiniz çeşitlikte imkanı olan yerleri seçmeniz.

Herkese dar tişörtlü günler dilerim:))
10
Yeni Başlayanlar için Antrenman / Ynt: Yeni Başlayanlar İçin Beslenme Programı
« Son İleti Gönderen: TurkDragon Kasım 05, 2014, 07:02:04 ÖÖ »
buna paramı yeter

o yüzden protein tozu ile kanka oluyoruz ya... :)

 :o onlarda çok ve farklı hangisi iyi bakıyorum ama tırsıyorum da hemsi zararsız deniliyor lakin vücut asit dozundan kimse bahsetmiyor çünkü bir hastalık değil ama hastalıklara neden olan bir durum bu yüzden bir çoğunda SODYUM BİKARBONAT kullanmalarının nedeni bu asi dozu aşığıya çekmek PH yüksekte bilmek için
Sayfa: [1] 2 3 ... 10