Gönderen Konu: proteın tozunun zararını goren varmı  (Okunma sayısı 6664 defa)

msd8484

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
proteın tozunun zararını goren varmı
« : Nisan 01, 2012, 07:22:32 ÖÖ »
 8)

ucgenvucut

• Administrator
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Ynt: proteın tozunun zararını goren varmı
« Yanıtla #1 : Nisan 03, 2012, 01:08:43 ÖS »
Kas geliştirme için beslenme konusunda farklı birçok yaklaşım bulunmaktadır. Ancak temel prensip, kasların gelişimi için ihtiyaç duyulan besin öğelerinin (protein, karbonhidrat, yağ, vitamin vb.) doğru zamanda ve doğru miktarda alınmasıdır. Örneğin antreman sonrası, kasların ihtiyaç duyduğu proteini içeren besinleri yeteri kadar tüketmemek muhtemelen kasların çalışma öncesinden daha zayıf hale gelmesine neden olacaktır. Protein özellikle büyük öneme sahiptir. Fakat doğal yoldan ihtiyaç duyulan proteini almak zor olduğu için protein tozları kullanmak durumunda kalınabilir. Bu katkılar doğru ve bilinçli kullanılırsa zarar vermez. Fakat kaliteli markalar kullanmak gerekir. Belli dönemlerde de 1-2 hafta ara vermek faydalıdır. Uzun süre protein kullanan bazı sporcular zarar görmediğini ifade etmektedirler. Fakat kullanmadan önce mutlaka doktora danışmak ve gerekirse özellikle böbrek vb. organların çalışma fonksiyonlara baktırmak gerekebilir. Fakat daha da önemlisi vücut geliştirmek için gereken besin ögelerinin doğal besinlerden alınmasının en iyi yöntem olacağını değerlendiriyorum.   

ahmetfs80

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Nisan 22, 2012, 03:32:42 ÖS »
günlük kullanılması gereken miktarları geçmediğiniz sürece ( günde max. kilogram agırlığınızın sayı hanesinin gramı kadar.Örnek : 80 kg iseniz günde max 80 gr) ve ağırlık çalışarak proteinleri işleyebildiğiniz sürece ve en önemlisi yeterli miktarda su tükettiğiniz sürece whey proteinler zararsızdır.............

msd8484

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Nisan 25, 2012, 05:45:53 ÖÖ »
ben proteın tozu ne ıse yarar ne kadar alınmalıdır dıye sormuyorum zararını goren var mı dıye soruyorum

ahmetfs80

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Nisan 28, 2012, 01:04:08 ÖÖ »
protein tozu kullanımında zararlarından bahsedıldı....protein tozundan zarar gören birisi buraya yazacak diye beklemeyin.....zararları bellidir....mide bozar, böbrek taşı oluşumunu artırabilir, deride alerji yapabilir, kilo aldırabilir....tabiki bu sebepler protein tozunun kalitesinden ve kullanım miktarından kaynaklanır . yoksa protein tozları zararsızdır............

msd8484

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Nisan 28, 2012, 01:05:34 ÖÖ »
belkı durust bırı cıkar nebılııyon

adarcetinbass

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Şubat 03, 2016, 08:05:16 ÖS »
Dürüstlük ile alakası yok kardeşim.  Zarar gören zaten yazar .