104 Yaşında Nasıl Görünmek ve Kendinizi Nasıl Hissetmek İstersiniz?

 

Birkaç hafta önce televizyonda 104 yaşındaki bir adamın hikayesini seyrettim. Hala çalışıyor ve hala araba kullanıyor. Adını maalesef hatırlayamıyorum fakat Amerika'da yaşıyormuş ve en yaşlı işçi ödülünü almış.


Televizyonda onun bir müzik enstrümanı çaldığını, araba kullandığını gördüm. Hikayesini izleyenlerle paylaştı. Hayatı boyunca doğru beslendiğini, egzersiz ve spor yaptığını ve bal yemeyi ihmal etmediğini söyledi. Programın amacı hayatta sahip olunması gereken yaşam kalitesi hakkında sizi düşündürtmekti.


Sağlıklarını ve yaşamlarını harap eden hatta sadece kendilerininkini değil çocuklarınınkini de mahveden insanları anlayamıyorum. İçki ve sigara içenler bu alışkanlıklarını genetik olarak çocuklarına da aktarıyorlar.


Yeri gelmişken tanıdığım bir aileden bahsetmek istiyorum. Anne, baba içki ve sigara içiyordu. Ailenin üç çocuğu da 14-16 yaşlarında sigara ve içkiye başladı. Baba ve en küçük olan çocuk dışında tüm aile fertleri öldü. Geride kalan baba ve çocuk bir şeylerin farkına varmış olacak ki artık daha az içiyorlar.


Bir şeyin zararlı olduğunu bile bile tüketmenin çılgınca bir şey olduğunu söyleyebilirim. Haydi hayatınızı kontrol altına alın, kaliteli yaşam zamanı artık. Hedeflerinizi koyun ve onları başarın.


Artık sadece var olmak yerine YAŞAMAK zamanı!


Ölüm ve doğum zamanınızı kontrol edemezsiniz fakat görünüşünüzü değiştirebilirsiniz. Vücut geliştirme sporu size bu konuda oldukça yardımcı olacaktır. Sağlıklı yaşlanacak, 104 yaşına gelseniz bile dinamik ve hareketli olacaksınız.


Çeviren: ÜçgenVücut.com Ekibi 

Makalenin orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.


 

 

 

ÜçgenVücut.com

 

Bilinçli ve sağlıklı vücut geliştirme sitesi

   

 

create counter

Copyright 2012 www.ucgenvucut.com. Designed by Free Web Templates, coded by Free CSS Templates

Privacy Policy | Terms of Use | XHTML | CSS