Vücut geliştirme, amaçlarınıza ulaşmanıza nasıl yardımcı olur?

 

Amaçlarına ulaşmak için çabalayan bir çok mutsuz insan görüyorum çevremde. Bunların çoğuna göre hayalleri hiç bir zaman gerçek olmayacak. Acı ama gerçek.

Vücut geliştirmeye başladığımda bir sürü kas geliştirme dergisi ve bunun yanında Arnold Schwarzenegger gibi ünlü vücutçuların makalelerini okumaya başladım. Arnold Schwarzenegger vücut geliştirmenin hayatımızdaki bir çok şeyi başarmaya yardımcı olduğunu söylüyordu.

Bir şey yapmadan önce o konu hakkında okumayı ve o işin doğrusunu yapmayı öğrendim. Vücut geliştirme ile ilgili okuduğum tavsiyelerden bir tanesi kilomu, çalışma ağırlıklarımı ve amaçlarımı kaydettiğim bir antrenman günlüğü tutmanın faydalı olduğunu söylüyordu. Vücut çalışmaya başladıktan iki hafta sonra bunu yapmaya başladım.

Başarımın %60’ını bu şekilde antrenman günlüğü tutmama bağlıyorum. Bunun bana nasıl yardımcı olduğunu sizinle paylaşmak istiyorum: Bir şeye karar verip, kafanıza koydunuz mu o işin eyleme dönüşeceğini biliyorsunuz. Dolayısıyla neyi başarmak istediğinizi yazmaya başladığınızda, beyniniz bunun nasıl yapılabileceğini düşünmeye başlıyor ve amacınıza doğru sizi yönlendiriyor.

Artık bir kaç ay sonra farklı düşünmeye başlıyorsunuz, çünkü yazdıklarınızın gerçekleştiğini gördükçe daha karmaşık başka hedefler yazıyorsunuz. Onlar da gerçekleşiyor ve süreç bu şekilde devam edip gidiyor.

Bu düşünme biçimine alıştığınızda başka alanlara da bunu uygulamaya başlıyorsunuz. Meslek hayatınıza, ilişkilerinize...

Bir kaç yıl içerisinde bambaşka bir insan oluyorsunuz ve arkadaşlarınız sizdeki bu olumlu değişime inanamıyor, sizi tanıyamıyor. Şimdi daha iyisiniz, daha güçlüsünüz ve hayatta istediğiniz, hayalini kurduğunuz şeylere nasıl ulaşacağınızı biliyorsunuz.

Harika değil mi?


Çeviren: ÜçgenVücut.com Ekibi 

Makalenin orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.


 

 

 

ÜçgenVücut.com

 

Bilinçli ve sağlıklı vücut geliştirme sitesi

   

 

create counter

Copyright 2012 www.ucgenvucut.com. Designed by Free Web Templates, coded by Free CSS Templates

Privacy Policy | Terms of Use | XHTML | CSS