Başlarken-Neden Vücut Geliştirme?

 

Sizlerin de bildiği gibi sporun faydaları saymakla bitmez. Modern dünyanın insanı, sağlıklı yaşamak için her geçen gün spora daha çok önem veriyor, eğilim gösteriyor. Hele ki günümüzde her an maruz kaldığımız stresi yani gerilimi alt edebilmek, organik olmayan, her geçen gün daha da suni hale gelen yiyeceklerin etkisini azaltabilmek, şehirlerin kalabalıklaşmasının sebep olduğu her türlü olumsuzluğu yenebilmek ancak sporun hayata dâhil edilmesiyle mümkün olmakta.

İnsanlar artık ağır ağır bunun farkına varmaya başladı. Fakat yine de spor yapanların sayısı tatmin edici seviyede değil. Özellikle ülkemizde spor yapanların sayısı oldukça düşük. Ya insanlar sporun hayatlarına getireceği güzelliklerden habersiz ya da vakit ayırmak istemiyorlar. Belki de bir kaç saatlerini spora ayırmak insanlara sıkıcı geliyor.

Günlerce süren bir sürü rutin aktivite sonrası, ne elde ettiğini somut olarak görememek muhtemelen spora olan hevesi de ciddi şekilde azalmakta. O halde şu sonuca varabiliriz:

Sporun vücudumuzda oluşturduğu etkiyi somut olarak görmek motivasyonumuzu artıracak ve spor artık hayatımızın bir parçası haline gelecek.

Diğer bir ifadeyle, yaptığımız sporla fiziksel ve ruhsal olarak her geçen gün farklılaşmamız, bu farklılığın etrafımızdaki insanlar tarafından, ailemiz, iş arkadaşlarımız, akrabalarımız, erkek ve kız arkadaşlarımız tarafından fark edilmesi motivasyonumuzu artıracak ve yaptığımız sporda devamlılığımızı sağlayacaktır.

O zaman, vücudumuzdaki gelişmeleri bir an evvel ortaya çıkaracak bir spor türünü yapmak hem bizi mutlu edecek, zevk almamızı sağlayacak hem de sağlıklı bir hayat sürmemize yardımcı olacaktır. Özetle, zevk alacağımız, vücudumuzu şekle sokacağımız, bize spor yapmaya devam etmek için gözle görülür somut sebepler sunan bir spor türünü yapmak daha kolay ve daha etkili...

O halde nedir bu spor dalı?

Boks mu? Atletizm mi? Tekwando mu? Güreş mi? Hangisi yukarıda saydığımız kriterlere en yakın? Mesela boks yaptığımızı etrafımızdaki insanlar muhtemelen fark edecek!!!! Bu mudur?? Evet bunların bir kısmı da istediğimiz etkiyi belli ölçüde sağlayabilir ama tüm bu sporların ötesinde, tüm sporların belki de temel taşı bize biraz önce söylediklerimizi verebilecek bir spor dalı var. Ne mi?

Tabii ki Vücut Geliştirme Neden mi? İşte sebepler:

Neden Vücut Geliştirme

1. Her yaşa uygun bir spor. İlginç gelebilir ama 60-70 yaşındaki insanlara bile önemli oranda faydası var. Özellikle yaşlılık döneminde hassaslaşan kemik ve kas yapısını güçlendirebilmek ancak bu sporla mümkün.

2. Sıkıcı rutinlerden uzak. Yüzlerce farklı program uygulayabilir, kendi pogramınızı kendiniz yapabilirsiniz.

3. Gün be gün bedeninizin gelişimini ve performans artışınızı görebileceğiniz bir spor dalı. Her aşamadan zevk alacaksınız (Sitede doğru bir gelişim için tüm yapılması gerekenler size adım adım anlatılacaktır).

4. Hayata sarılmak, bir hedefe koşmak için çok önemli sebepler oluşturur. Bu da ruh sağlığınızı sağlam tutmanızı, stresten kurtulmanızı sağlar.

5. Vücudunuzu bir heykeltıraş gibi gözle görülür bir şekilde değiştirdiği ve geliştirdiği için etrafınızdaki insanları da spora teşvik eder (sosyal sorumluluk).

6. İlla bir spor salonu, pahalı ekipmanlar gerektirmez (bu konuyu ayrıntılı bir şekilde “Alternatif Çalışma Sistemleri” bölümünde bulacaksınız).

7. Hiç bir spor dalında olmadığı kadar kaslarınızın hacmini fazlalaştırır ve kuvvetinizi artırır (Müthiş bir zevk, bunu yaşayacaksınız).

8. Hayatınıza sporu öyle bir enjekte eder ki bir daha vazgeçemezsiniz.

9. Kendine güveni artırır, hem psikolojik hem fiziksel olarak ayaklarınızın yere sağlam basmasını sağlar.

10. Kararlılığınızı ve iradenizi artırır. Vücudunuzu sevmenizi, onunla daha barışık olmanızı sağlar.

Bunları çoğaltmak, onlarca daha yazmak mümkün. Sonuç olarak bu sporu yapmanız için birçok sebebiniz var. Siz bunun belki farkındasınız belki de değil. İşte biz burada bir farkındalık oluşturacağız. Yeni başlayanlara, başlamak isteyenlere birinci adımdan itibaren bir yol çizeceğiz, çıraklıktan kalfalığa ulaştıracağız. Belli bir süre bu sporu yapanlara ustalık prensiplerini öğreteceğiz. Ustalara da seçkin ekibimizle tüm dünyada olan bitenleri doğru ve bilimsel bir şekilde iletecek ve ileri teknikler hakkında onları güncel tutacağız.

Piyasadaki vücut geliştirme ilaçları sizin için zararlı mı değil mi? Hangileri yararlı? Tüm bunları bu sitede anlatacağız.

Nerede ve hangi ortamda olursanız olun size uygun alternatifler sunacağız. Ufacık bir ilçede misiniz, imkânlarınız çok mu sınırlı, işten eve, evden işe gidip gelmek zorunda mısınız? Merak etmeyin, size uygun bir vücut geliştirme programı ile hepsine bir çare bulacağız, evde vücut geliştirme teknikleri ile yeni yöntemler geliştireceğiz. Yeter ki vücut geliştirme sporunu yapmaya kararlı olun.

Sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olma yolunda size yardım edebilirsek ne mutlu bize...

UcgenVucut.com ekibi.


 

 

 

 

ÜçgenVücut.com

 

Bilinçli ve sağlıklı vücut geliştirme sitesi

   

 

create counter

Copyright 2012 www.ucgenvucut.com. Designed by Free Web Templates, coded by Free CSS Templates

Privacy Policy | Terms of Use | XHTML | CSS